Jdi na obsah Jdi na menu
 


Technologie Tok´rů v SGAR

31. 3. 2010

Tok’erské Technologie v SGAR

 

Tok´rové používají technologie jiných ras tohle jsou jen technologie jejich vlastní výroby

 

Biosenzor

 

Tento biosenzor hlídá a zobrazuje všechny životní funkce osoby, ke které je připojen. Výsledky jsou zobrazovány na plochém zařízení s modrým displejem. Tento biosenzor používala Anise při pokusu Armbands na členech teamu SG-1.

 

Detektor Za'tarců

 

Tento přístroj vyvinutý tok'ry slouží k odhalování goa'uldských obětí - za'tarcům, kterým byla pozměněna paměť. Tato osoba je pak velice nebezpečná. Může někoho zranit či zabít, záleží na tom, co oběti goa'uldi naprogramovali. Zařízení zjišťuje, zda oběť mluví pravdu či lže (a to i nevědomě). Zařízení použila Anise na základně SGC.

 

Holoprojektor

 

Pomocí tohoto projektoru lze promítat trojrozměrně dokonalý obraz. Ten je promítán ze spodní části, kterou tvoří malá polokoule.

 

Jed na symbionty

 

Tento nervový plyn dokáže účinně ničit goa'uldí symbionty. Hostitel zůstane nezraněný. Jed má dosah několika kilometrů. Jeho výroba je však velmi nákladná.

 

Krystaly

 

Právě pomocí těchto krystalů budují tok'rové své tunely. Krystal se vloží do boční stěny chodby a začne se buď budovat další chdba, mísnost, nebo tunel začne zarůstat - ničit se.

 

Pilotovací zařízení

 

Tímto zařízením připevněným k hlavě se dá pilotovat loď třídy Tel'tak. Použil ho Jaskob, aby se vyhnul tobunským minám. Toto zařízení zobrazuje na malém displeji před okem situaci lodě.

 

Tunely

 

Tyto tunely si tok'rové budují na svých planetách pod zemí. Slouží jim jako úkryt před goa'uldy. Do tunelů se dostanete pomocí transportních kruhů. Tunely tok'rové staví pomcí krystalů. Mají velkou výdrž i při bombardování povrchu. Když je tok'erská základna napadena, tok'rové tunely jednoduše zničí, aby po nich nezůstaly zádné stopy.

 

Toke´rský sarkofág

 

Tok´rové dokázali upravit sarkofág tak aby neměnil lidi na zlé bohužel tím že odstranily tuto funkci zmenšily účinek sarkofágu ale u několika sarkofágů se povedlo tuto funkci odstranit a zároveň ponechat plnou schopnost sarkofágu léčit. Tok´rové mají několik typů sarkofágů uvede ale jen základní tři

1 typ Sarkofág z nejmenším účinkem léčení (jen lehká zranění a nemoci)ale však zcela bezpečný co se týče myšlení a nemocí z něj

2 typ Sarkofág ze středním účinkem léčení (středně těžká zranění a nemoci) ale né však zcela bezpečný může způsobit malý nádor (jen když jste léčen několikrát po sobě +-týden by jste neměl znovu absolvovat léčení v sarkofágu

3 typ Sarkofág z normálním účinkem sarkofágu ale není bezpečný může způsobit nádor, rakovinu a další věci (stačí jít už dvakrát hned po sobě  doporučená minimální doba kdy by jste neměl být léčen v tomhle typu sarkofágu je +- týden a dvadny)

 

Toke´rský bojový tel´tak

 

Je převážně vyroben z naqadahu. Nejčastěji je používán k přepravě různých důležitých nákladů, vězňů nebo na špionážní mise. Je to nejmenší goauldské plavidlo, které lze vybavit generátorem maskování, který ji činí naprosto neviditelnou pro senzory jiných lodí.Bohužel při průletu horní vrstvou atmosféry vydávají brzdící motory teplo, které lze i přes zamaskování detekovat. Dále se na palubě nachází většinou 4 – 6 záchranných modulů, pro případ naléhavého opuštění lodi a portál s transportními kruhy. Je vybavena štítem. Má podsvštelný pohon a goauldský mezihvězdný hyper pohon. Řídící jednotky jsou krystaly. Minimální posádka je pilot je zde místo i pro pomocného pilota maximální kapacita pasažéru je 25 ale ne že by nevlezli další to by se vlezli ale neustála by to podpora života jinak maximální váhová kapacita nákladu lodě je 35 tun. Loď má nainstalovanou i autodestrukci a autopilota. Tu to loď si tok´rorové i zvětšily

 

 informace:

Výrobce – Tok´rové

Třída - Průzkumná a nákladní loď

 

Technický výkaz:

Délka - 20 m

šířka - 12 m

Výška - 8,5 m

 

Hyper pohon - Mezihvězdný

Řídící jednotka - Kontrolní krystaly

Ochrana- Maskování + štíty

 

Výzbroj – má 4 tyčové děla a dělo na Plazmové miny

Posádka - Pilot + Pomocný pilot

Pasažéři - Max. 35

Kapacita nákladu - 45 tun

Jiné systémy - Autodestrukce, Transportní kruhy, Autopilot, záchranné moduly, Přídavné brzdící motory

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář